Чому Вам потрібна трихограмма? — думка спеціаліста

Приграничная зона Украины составляет 160 км
27.03.2014

А дійсно, чому?

Мабуть, ні для кого не є несподіванкою цей біологічно чистий паразит-ентомофаг-яйцеїд багатьох шкідників сільськогосподарських культур, але чомусь несправедливо забутий в наш час.

Пестициди не завжди давали бажану ефективність. Це зумовлено і якістю обробок, і високими температурними режимами повітря, і довготривалою яйцекладкою шкідників.

Деякі з них, такі як бавовникова совка за вегетаційний період давали 3 покоління, тобто шкідник був присутній на посівах соняшнику протягом вегетації, починаючи з фази бутонізації.

Пам’ятаю за радянських часів на території України була розгалужена мережа біолабораторій, де виготовлявся цей чудовий помічник. Непомітно для нас трихограма стримувала масове розмноження та поширення підгризаючих та листогризучих совок, стеблового кукурудзяного метелика, лучного метелика.

Але йшов час, змінювалися культури сівозміни, нарощувалася монокультура, і як наслідок підвищувала чисельність шкідливих організмів.

В 2013 році спостерігалася шкодочинність гусені листогризучих совок на кукурудзі, соняшнику, горосі, нуті, овочевих культурах. Вони наносили господарству відчутне пошкодження цим культурам та як наслідок значно знижували валовий їх збір.

Як бути в такій складній ситуації?

Вихід один: застосування (наголошую: НЕ РАЗОВЕ) трихограми. Існує техніка випуску трихограми з відповідними нормами та послідуюче спостереження за нею. Разом з використанням трихограми до захисту залучаються препарати інгібітори росту шкідливих комах.

Уже на сьогоднішній день потрібно чітко продумати систему захисту сільськогосподарських культур від шкідливих організмів, знайти спеціалістів, які її виконають та прорахувати економічно вигідні та екологічно безпечні затрати на проведення цих робіт.

Згідно прогнозу фітосанітарного стану на 2014 рік матимуть місце та шкодочинність совки, стебловий кукурудзяний метелик, лучний метелик.

P.S.: Завжди буду рада надати консультаційну та практичну допомогу по цьому питанню.

Головний спеціаліст, державний фітосанітарний інспектор

відділу методологічного прогнозування державної фітосанітарної

інспекції Харківської області
Л. В. Волік.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *